Nie tylko Marsz. Jest piknik i wystawa u Łazęgi

Marsz Równości ok godz. 16 dotarł do Ogrodów. Kogo jednak już rozbolały nogi, może wrócić do centrum i odpocząć. Przed Teatrem Wielkim trwa piknik a na Świętym Marcinie otwiera się dziś wystawa.

Maciej Krajewski i prowadzone przez niego Stowarzyszenie Łazęga Poznańska znany jest poznaniakom z zaglądania do mieszkań w starych kamienicach, by np. uratować kafle z rozbieranych pieców. Tym razem przy okazji trwającego Pride Week poprosił, by poznańskie osoby queerowe zajrzały do swych szuflad. Tak powstała wystawa Interlinie.

Zobaczymy na niej archiwalia, czasopisma, literaturę sztukę oraz gadżety z gejowskich, lesbijskich i transpłciowych kolekcji. Można tu przejrzeć tematyczne albumy stworzone przez osoby, które wzięły udział w projekcie. To szansa na zajrzenie do ich życiorysów. To sposób na poznanie tego, co wzbudza w nich fascynację, ale i lęki.

– Wystawa dedykowana jest życiu w różnorodności, naszym wspomnieniom i teraźniejszości. Zrodzona z samotności, poszukiwań, ukrywania się, w końcu z przyjaźni i miłości. Tytuł wystawy pochodzi od wiersza Interlinia Szymona Kantorskiego (prezentowanego na wystawie) a dedykowanego przez Ojca dla Córki Zojki – informuje Łazęga Poznańska na stronie tego wydarzenia. Wystawa przy ul. Św. Marcin 75 potrwa do 10 lipca.

W ramach Pride Week przez cały dzień przed Operą trwa piknik. Można tu po prostu odpocząć lub porozmawiać z przedstawicielami wielu organizacji pozarządowych, które wystawiły tu swoje stoiska.

Czytaj też: Zamiast koziołków trykali się… politycy PiS

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl