Przez Poznań idzie Marsz Równości [ZDJĘCIA]

Tysiące ludzi śmieje się i bawi w rytm muzyki płynącej z platform na samochodach. W Poznaniu trwa jedna z najbardziej wesołych dorocznych parad. To już XX Marsz Równości w naszym mieście.

Z roku na rok do marszu zdają się dołączać nowi maszerujący. Wielu poznaniaków pozdrawia też maszerujących z okien domów znajdujących się na trasie przemarszu.

– To wspaniała zabawa. Idę z moją dziewczyną, żeby wesprzeć naszych przyjaciół, którzy chcieliby móc zalegalizować swoje związki – mówi 30-letni Michał.

– Aż wstyd, że jesteśmy jednym z ostatnich krajów w Europie, gdzie nie jest to uregulowane, zwłaszcza, że po reakcjach nawet starszych poznaniaków widać, że nie jest to już żadną sensacją – dodaje maszerujący z tęczową flagą Michał.

W tym roku wesoły, tęczowy pochód nie spodobał się grupie kilkunastu osób, która z obraźliwymi hasłami ustawiła się na schodach Teatru Wielkiego. Pomimo nawoływań paradujących roześmianych ludzi, protestujący nie zdecydowali się dołączyć do tęczowej fiesty na ulicach Poznania.

fot. wpoznaniu.pl

Czytaj też: Na Urzędzie Miasta zawisną tęczowe flagi

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl