Zagrał na Euro 2024. Teraz żegna się z Kolejorzem

Gruziński pomocnik Nika Kvekveskiri odszedł z Lecha Poznań. Kontrakt, który obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku, został rozwiązany za porozumieniem stron.

Kvekve, trafił do Poznania w ostatnich dniach stycznia 2021 roku. Wtedy po rozstaniu miesiąc wcześniej z Tobołem Kostanaj z Kazachstanu był wolnym zawodnikiem. Podpisał pierwszy, półroczny kontrakt. Była tam opcja przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Obie strony usiadły po kilku miesiącach do rozmów i bardzo szybko doszły do porozumienia. A w październiku 2022 dokument obowiązujący do 30 czerwca 2023 został przedłużony o dwa lata. Teraz ta umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Kvekveskiri zaliczył 123 mecze w Lechu, w tym 91 w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Strzelił sześć goli, do tego dorzucił sześć asyst. 32-latek jest wicekapitanem reprezentacji narodowej, z którą awansował po raz pierwszy w historii na dużą piłkarską imprezę – mistrzostwa Europy.

Gruzini odpadli w 1/8 finału po porażce z Hiszpanią (1:4), a lechita zaliczył jeden występ na turnieju w Niemczech, łącznie ma 61 gier w narodowych barwach.

czytaj także: Oficjalnie: Nowy zawodnik Lecha Poznań

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl