Wielkopolska

Zaczyna się. Strażacy już mają sporo pracy przez burzę

W Wielkopolsce są pierwsze objawy burzy, silnego wiatru i gradu. Strażacy już odebrali niemal 400 zgłoszeń dotyczących szkód spowodowanych przez panujące warunki atmosferyczne.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, w środę po południu przez Wielkopolskę przetoczyły się silne burze. Jak podaje portal Wolsztyn112, w miejscowości Tuchorza spadł grad o średnicy kilku centymetrów. W okolicy Wrześni widziana miała być trąba powietrzna.

Skutki burzy są na bieżąco suwane przez strażaków. Oficer dyżurny wielkopolskich strażaków poinformował, że w całym regionie odebrano około 380 zgłoszeń. Większość z nich dotyczy połamanych gałęzi i powalonych drzew, jednak odnotowano również 12 zgłoszeń dotyczących zerwanych dachów. Najwięcej interwencji miało miejsce w powiatach średzkim (52), pleszewskim (37) i szamotulskim (35). Żadna osoba nie ucierpiała.

Warto pamiętać, że do godzin wieczornych w niektórych rejonach Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie przed burzami trzeciego stopnia. Mieszkańcy regionu powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić komunikaty pogodowe.

Czytaj też: Słonica chciała zwiedzić Poznań. Tym razem się nie udało

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl