Wiemy jak poszła matura młodym Wielkopolanom. Mogło być lepiej

Poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych 2024. Jak tegoroczne testy poszły młodym wielkopolanom? 

Egzamin maturalny 2024

Egzamin maturalny to test sprawdzający wiedzę uczniów z różnych przedmiotów na poziomie klas I-IV liceum oraz I-V technikum. W tym roku do matury przystąpiło prawie 246 tysięcy uczniów. Egzamin obejmował testy z języka polskiego, języka obcego i matematyki, a także dwie części ustne: z języka polskiego i języka obcego. Aby zdać, uczniowie musieli uzyskać minimum 30 proc. punktów.

Egzamin maturalny w tym roku odbywał się w terminie od 7 do 24 maja. Natomiast wyniki tegorocznych testów zostały opublikowane 9 lipca 2024 roku o godzinie 8.30. Łącznie w maju matury pisało 245 966 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych. W całej Polsce 84,1 proc. maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Natomiast 10,4 proc. uczniów ma prawo do poprawki w sierpniu, a 5,5 proc. nie zdało egzaminu.

Wyniki egzaminu maturalnego – Wielkopolska

W Wielkopolsce do egzaminu maturalnego przystąpiło 23 579 uczniów, w tym 13 546 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 9 826 absolwentów techników. W regionie zdawalność wyniosła 83,1 proc. To nieco mniej niż średnio w kraju. Mimo to 10,7 proc. maturzystów z Wielkopolski ma szansę na poprawkę w sierpniu, a 6,2 proc. nie udało się zaliczyć egzaminu dojrzałości. Liczba abiturientów, którzy oblali maturę jest w Wielkopolsce jest niestety nieco wyższa niż średnia dla całego kraju.

Czytaj także: Kwantowy skok w przyszłość. Rewolucja dla medycyny, finansów i kryptografii w Poznaniu

1

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl