Zaczęli remont chodnika niedaleko ważnego mostu

Rozpoczęły się prace na ulicy św. Rocha, gdzie remontowany jest chodnik. Dzięki modernizacji ma być wygodniej i bezpieczniej, a prace mają zakończyć się w połowie września.

Właśnie rozpoczął się remont jednego z odcinków chodnika na ulicy św. Rocha. Mowa o odcinku od ulicy Serafitek do ulicy Jana Pawła II. Po starej nawierzchni nie ma już śladu. Była zniszczona, dlatego zdecydowano o wymianie 300 metrowego odcinka. Aktualnie kładziony jest tam kanał techniczny, a nowy chodnik będzie miał szerokość 2 metrów. Wiadomo już, że nowy chodnik będzie dostosowany do obecnych standardów. Oznacza to, że przy przejściach dla pieszych krawędzie chodników będą obniżone i pojawią się maty fakturowe, które są ułatwieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Odzyskany zostanie także nieużywane, utwardzone przejście przy ulicy Serafitek. Na pobliskim skwerze maja zostać posadzone nowe drzewa, będzie to siedem platanów.

fot. poznan.pl

Wymieniona zostanie także warstwa ścieralna na jezdni od ulicy Serafitek do Jana Pawła II. Na miejscu sfrezowanego, starego asfaltu pojawi się nowa warstwa jezdni.

Czytaj także: Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl