Materiał partnera

Lech Poznań przed pierwszym sparingiem

Przed startem poprzedniego sezonu piłkarze Lecha Poznań mieli nadzieję, że uda im się wrócić na ligowy szczyt. Nic takiego nie miało jednak miejsca, a kampania 2023-2024 zakończyła się sporym rozczarowaniem. Lech w ubiegłym sezonie miał 2 szkoleniowców, a taka strategia nie okazała się skuteczna. Jak poradzi sobie Kolejorz pod wodzą nowego trenera?

Poprzedni sezon

W ubiegłych rozgrywkach do samego końca piłkarze Lecha Poznań mieli nadzieję, że uda im się wywalczyć mistrzostwo, lecz ostatecznie próby spełzły na niczym. Zawiodła przede wszystkim końcówka rozgrywek, w której Lech Poznań wywalczył zaledwie 2 z 15 możliwych punktów. Ogólnie trzeba przyznać, że występy pod wodzą Mariusza Rumaka były poniżej oczekiwań. Lech Poznań przyczynił się nawet do tego, że z ligi spadła Warta, ponieważ Kolejorz w ostatniej kolejce przegrał z Koroną. Ostatecznie piłkarze Lecha Poznań zakończyli ligowe zmagania na piątym miejscu w tabeli. Lech stracił do nowego mistrza Polski dokładnie 10 punktów, a do europejskich pucharów 6 oczek. To tylko pokazuje, że gdyby nie fatalna końcówka, to równie dobrze piłkarze Lecha Poznań mogliby zostać mistrzem kraju. Do dzisiaj kibice zastanawiają się co by było, gdyby w zimowym okienku transferowym nie doszło do zmiany trenera. Powiedzieć, że Mariusz Rumak nie wzniósł tego zespołu na wyższy poziom, to jak nic nie powiedzieć.

Kolejorz w rundzie wiosennej przegrał również rywalizację pucharową z Pogonią Szczecin. Lech był faworytem tego spotkania na podstawie oferty, którą przygotowały zakłady bukmacherskie. Każdy kto jednak próbował wykorzystać bonusy bukmacherskie na zwycięstwo tego zespołu w meczu Pucharu Polski, popełnił błąd, ponieważ Lech przegrał po dogrywce. Ogólnie było to wyrównane spotkanie, o którego losach zdecydowały detale.

Przygotowania do nowego sezonu

Lech Poznań to jeden z największych klubów na terenie naszego kraju. Kolejorz przed każdym sezonem ma wysokie aspiracje i będzie chciał to potwierdzić również w nadchodzących rozgrywkach. Celem będzie oczywiście walka o mistrzowski tytuł, a także potencjalnie o Puchar Polski. W obecnej kampanii piłkarze Lecha Poznań nie będą mieli obowiązków związanych z europejskimi pucharami, co powinno pozytywnie przełożyć się na formę na krajowym podwórku. Przypomnijmy, że po raz ostatni, gdy Lech nie występował w europejskich pucharach, to udało mu się wywalczyć mistrzowski tytuł. Z drugiej strony w poprzednim sezonie piłkarze Kolejorza nie zmęczyli się w pucharach, ponieważ odpadli już na etapie eliminacji.

Kolejorz ma już zaplanowane mecze sparingowe które rozegra na początku lipca. Na ten moment w terminarzu widnieją 3 potyczki w których Lech Poznań zmierzy się z przeciwnikami z zagranicy. Pierwszym rywalem piątego zespołu Ekstraklasy będzie Banik Ostrawa. Bliżej tego spotkania powinny pojawić się kursy w ofercie zakładów bukmacherskich. Oznacza to, że będziesz mógł wykorzystać na ten mecz proponowane bonusy bukmacherskie, lecz zalecamy tutaj ostrożność, ponieważ mecze towarzyskie bywają zdradliwe. Szczególnie, jeśli mowa o pierwszych spotkaniach, gdzie trenerzy mogą korzystać z wielu juniorów.

Lech Poznań jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia mistrzostwa Polski na podstawie oferty zakładów bukmacherskich. Jeśli chcesz wykorzystać bonus bukmacherski w typie długoterminowym, to taka opcja może być dobrym wyborem. W ComeOn na start otrzymasz zakłady bez ryzyka i freebet. Warunki wykorzystania znajdziesz na stronie bukmachera.

Czytaj więcej na temat poznańskiego sportu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Czytaj także: Nika Kvekveskiri zadebiutował na Euro. Jednak drużynie nie pomógł

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl