Zabójstwo czterech osób w Chodzieży. Prokuratura podjęła decyzję w sprawie

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła postępowanie dotyczące zabójstwa czterech osób i samobójczej śmierci sprawcy w Chodzieży. Sprawa została umorzona.

Ciała czterech dorosłych i 4-miesięcznego dziecka znaleziono w pod koniec kwietnia tego roku w domu jednorodzinnym w Chodzieży. Dwa ciała odnalazł krewny, który nie mógł się skontaktować z bliskimi i przyjechał do miejsca ich zamieszkania. Wezwani przez mężczyznę policjanci znaleźli w domu kolejne trzy ciała, w tym zwłoki dziecka.

Zabójstwo w Chodzieży – sprawa umorzona

W czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował PAP, że Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 18 grudnia zakończyła postępowanie dotyczące morderstwa czterech osób i samobójczej śmierci jego sprawcy.

– Śledczy ustalili, że w pierwszej kolejności dokonano czterokrotnego zabójstwa, a następnie sprawca tej zbrodni targnął się na własne życie. Ślady i dowody zgromadzone w sprawie, poddane szczegółowym badaniom, wykazały, że 41-letni sprawca tej tragedii, najpierw zabił swoich rodziców, a potem żonę i syna. Wszystkie ofiary zaatakował nożem. Wszyscy, poza dzieckiem, bronili się – podkreślił Wawrzyniak.

Dodał, że 41-latek odpowiedzialny za tę zbrodnię, zmarł od zadanej przez siebie rany ciętej szyi.

Śledczym nie udało się ustalić motywów działania sprawcy.

Zobacz też: Jedna z największych akcji CBŚP w historii. Zatrzymani mieli sprzedawać fałszywe leki

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl