Materiał partnera

Za 84 złote samolotem do Krakowa z Poznania. Powrót? Jeszcze tańszy

Połączenie lotnicze z Poznania do Krakowa cieszy się sporym powodzeniem. Jeszcze niedawno portal Rynek Lotniczy informował, że obłożenie sięga nawet 80 procent. Co ciekawe, bardzo łatwo znaleźć tanie loty w tym kierunku.

Lot do Krakowa to także możliwość zdecydowanie szybszego znalezienia się na przykład w Tatrach, czy pozostałych częściach południowo-wschodniej Polski. Sam lot trwa godzinę, jest to więc bezkonkurencyjny czas dla podróży samochodem czy pociągiem. Nawet jeśli mowa o kosztach, paliwo czy bilet koleją, to opcje droższe.

Najbliższy tani lot do Krakowa znajdujemy w serwisie Ryanaira na 29 maja. Cena lotu to 84 złote.

Żadnym haczykiem nie jest tu też koszt powrotu. Jeśli wybierzemy 2 czerwca, zapłacimy jeszcze mniej nieco ponad 81 złotych. Kolejne dni to jeszcze niższe ceny.

Loty do stolicy Małopolski odbywają w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. W poniedziałki samolot z Ławicy na Balice wylatuje o godzinie 11.35 w środy o godzinie 18.30 w piątek o godzinie 9.25 a w niedzielę o godzinie 7.35.

Kraków jest atrakcją turystyczną o globalnej sławie. Znajduje się na wielu listach atrakcji koniecznych do zobaczenia w czasie podróży po Europie. Warto zobaczyć choćby tę perspektywę.

Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski. Znajduje się tu Wawel, Uniwersytet Jagielloński, niezliczone zabytki oraz dzieła sztuki. Jak wynika z badań międzyuczelnianego zespołu ekspertów Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2021 roku stolice Małopolski odwiedziło 11,3 mln osób. Nieco ponad 900 tys. gości  turyści zagraniczni, a 85 tys. z nich przyjechało tylko na jeden dzień. Polscy turyści, którzy przyjechali na jeden dzień stanowili liczbę ponad 6 mln osób, które odwiedziły Kraków, 4 mln 285 tys. Polaków zostało pod Wawelem dłużej.

czytaj także : Częściej z Poznania do Warszawy na pokładach LOT

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl