Wielkopolska

15-latek za kółkiem przekroczył prędkość. Zawartość bagażnika zaskoczyła policjantów

W samochodzie oprócz 15-letniego kierowcy siedziało jeszcze czterech chłopaków w wieku od 15 do 19 lat. Policjanci postanowili przeszukać samochód. Chłopak odpowie przed sądem rodzinnym.

15-latek jechał za szybko

Do zdarzenia doszło 19 maja około godziny 18:04 w Pleszewie na ulicy Kaliskiej. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość aż o 36 kilometrów na godzinę. Kiedy samochód się zatrzymał, a mundurowi podeszli wylegitymować mężczyznę, okazało się, że za kierownicą siedzi 15-latek.

Z kolegami

Oprócz niego w pojeździe znajdowało się jeszcze czterech chłopaków w wieku od 15 do 19 lat. Policjanci postanowili przeszukać samochód. Kiedy funkcjonariusze otworzyli bagażnik, okazało się, że cały czas był w nim jeszcze 18-letni chłopak. Mundurowi ukarali dodatkowego pasażera mandatem.

Poniesie konsekwencje

Policjanci ustalili również, kim jest właściciel auta, które kierował 15-latek. On również został ukarany. Chłopaka natychmiast odebrali rodzice. Sprawa na tym się jednak nie kończy. Za swoje czyny odpowie on przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Pleszewie.

Czytaj także: Czołgał się w rzepaku, aby uciec przed policyjnym pościgiem

Źródło: KPP Pleszew

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl