Materiał partnera

Z Poznania do Gruzji w 3,5 godziny

Z poznańskiego lotniska polecimy do Kutaisi już od czerwca. Loty liniami Wizz Air będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

3,5 godziny

Wystarczą 3,5 godziny, decyzja by wsiąść do samolotu i wysiadamy na lotnisku Kopitnari Airport, które znajduje się 14 km od centrum Kutaisi. Odbieramy bagaże i kierujemy się do tanich minibusów, które co 20 minut odjeżdżają z przystanku pod lotniskiem do Batumi i Tibilisi oraz oczywiście Kutaisi.

Do Gruzji z Poznania polecieć możemy dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Taki rozkład lotów pozwala na to, aby w Gruzji zaplanować sobie przedłużony weekend. Wylot np. w sobotę i powrót we wtorek.

Batumi

Załóżmy, że wsiadamy do minibusika do Batumi. Gdy z niego wysiądziemy, będziemy w mieście na wybrzeżu Morza Czarnego. Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze atrakcje nadmorskiego kurortu, długie plaże, aleje przykryte subtropikalną florą, a także cenione przez gości hotele i kawiarnie. Gruzińska infrastruktura turystyczna jest na prawdę godna polecenia. Zresztą, zobaczcie sami.

Tibilisi

Miasto powstało w IV wieku naszej ery i było pod wpływem Persji. Dziś stolica Gruzji pełna jest fantastycznych zabytków a zwiedzamy je w mieście położonym na wielu wzgórzach. Zobaczyć możemy Twierdzę Narikala, uznawaną za matkę gruzińskich twierdz. Po zwiedzaniu odpocząć można w Narodowym Ogrodzie Botanicznym. Najważniejszy jest jednak w tym mieście klimat, który poczujemy w małych knajpkach z gruzińskim jedzeniem. Warto pospacerować po prostu po zabytkowych uliczkach Tbilisi i zatopić się w atmosferze tego miejsca.

Loty

Loty z Poznania liniami Wizz Air odbywać będą przez cały rok. Jeśli chcemy polecieć w same wakacje, mamy do dyspozycji loty dwa razy w tygodniu i wolne miejsca w samolotach, które znajdziemy TUTAJ. Loty startują 3 czerwca.

Jeśli chcielibyśmy polecieć jesienią, ceny będą znacząco niższe i bilety w dwie strony kupimy za nieco ponad 600 złotych TUTAJ

Redakcja
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl