#ParkujMY – ciekawa akcja Warty Poznań

Kibice, którzy kupią bilet na mecz Warty Poznań z Miedzią Legnica w 20. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymają symboliczne zaproszenie do odwiedzenia Przemęckiego Parku Krajobrazowego. To siódma odsłona akcji #ParkujMY, którą klub prowadzi we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych.

CLUE AKCJI #ParkujMY

#ParkujMY jest inicjatywą, z którą wystartowaliśmy na początku września 2022 roku. Potrwa ona do końca obecnego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Przed każdym ligowym występem piłkarzy „Zielonych” w roli gospodarza zachęcamy kibiców i sympatyków klubu do odwiedzenia wybranego parku w regionie. Przed starciem Warty Poznań z Miedzią Legnica (poniedziałek, 13 lutego, godz. 19:00 na stadionie w Grodzisku Wlkp.) promujemy Przemęcki Park Krajobrazowy – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Warty Poznań.

ZAPROSZENIA DLA KIBICÓW

Akcja #ParkujMY jest realizowana w ten sposób, że do wejściówek zakupionych na mecz są dołączone symboliczne bilety do parku. To de facto zaproszenia. Klub zaznacza, że nie należy ich traktować dosłownie jak kart wstępu, ponieważ trzeba mieć na uwadze, iż wejście do parku jest bezpłatne. Warta wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych zachęca do tego, by spędzać aktywnie czas w na świeżym powietrzu, odkrywać i podziwiać walory parku, a przy tym być bliżej natury.

Warta też zaznacza, że większość parków jest usytuowana w pobliżu rzeki Warty, od której, między innymi pochodzi nazwa najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. To ważna ciekawostka szczególnie dla młodszych fanów „Zielonych”, którzy dopiero poznają historię swojej drużyny.

ATRAKCJE PRZEMĘCKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Na klubowej stronie czytamy też o samym Przemęckim Parku Krajobrazowym:

Utworzony w 1991 roku Przemęcki Park Krajobrazowy zajmuje powierzchnię 21 450 ha i w zdecydowanej większości znajduje się na terenie Wielkopolski. Powstał w celu zachowania jednego z najciekawszych fragmentów rzeźby polodowcowej w regionie, a także bogatych zespołów leśno-jeziorno-łąkowych oraz siedlisk rzadkich gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Park jest wspaniałym miejscem dla turystów zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu. Gęsta sieć dobrze ze sobą połączonych szlaków turystycznych pozwala na bezpieczne przemierzanie parku zarówno pieszo, jak i rowerem, kajakiem, czy na końskim grzbiecie.

Mecz Warty Poznań z Miedzią Legnica odbędzie się 13 lutego (poniedziałek) o 19.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl