„WywieśMY flagi dla Powstańców”, czyli Miasteczko Powstańcze na MTP

Choć do 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jeszcze ponad tydzień, już w niedzielę na Międzynarodowych Targach Poznańskich można było odwiedzić Miasteczko Powstańcze. Na gości czekały niesamowite atrakcje i flagi powstańcze.

Miasteczka Powstańcze w 5 miastach

W grudniu aż w 5 wielkopolskich miastach odbyły się będą różne wydarzenia plenerowe, podczas których mieszkańcy mogli odebrać darmowe flagi. W Miasteczkach Powstańczych w Pile, Lesznie, Kaliszu i Koninie można było uczcić pamięć bohaterów, dowiedzieć się o historii zwycięskiego zrywu czy nawet zaśpiewać piosenki z dawnych lat.

Pamiątkowe zdjęcia i darmowe flagi

Ostatnie z 5 wielkopolskich miasteczek, pojawiło się w niedzielę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Od godziny 14:00 do 18:00 na poznaniaków czekały darmowe flagi powstańcze i inne niespodzianki pozwalające na wspólne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z Powstańcami, samodzielnie wykonać rozetkę, flagę czy chorągiewkę.

To okazja do wspólnego pośpiewania piosenek z okresu Powstania Wielkopolskiego przy akompaniamencie pianina czy podjęcia wyzwań w pokoju zagadek, a także obcowania z historią. Na zmarzniętych czekać będzie rozgrzewający grog (bezalkoholowy) „przeciwdziałający szkorbutowi” – nożna było przeczytać w programie.

Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Do celebracji obchodów 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zachęca Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak.

Udekorujmy nasze balkony, okna i tarasy flagami powstańczymi. Razem wywieśMY flagi dla Powstańców! – mówił Marek Woźniak.

Tradycyjnie już coroczne uroczystości rozpoczną się 27 grudnia o godzinie 16:40, przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Następnego dnia delegacja z Wielkopolski wraz z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem uda się do Warszawy. Tam odda hołd powstańcom.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl