Wielkopolska

Wypadek z udziałem 3 pojazdów. 1 ofiara śmiertelna. 4 osoby ranne. Droga zablokowana

W Szczurach, na krajowej „jedenastce” między Ostrowem a Pleszewem doszło do groźnego zderzenia trzech pojazdów – ciężarówki, busa i osobówki. W wyniku wypadku pięć osób odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala. Na miejscu trwają intensywne działania służb ratunkowych, a ruch na trasie DK11 został całkowicie zablokowany.

Wczesnym rankiem po godz. 5.30 na DK11, jednej z kluczowych tras w regionie, doszło do dramatycznego zdarzenia. Trzy pojazdy, w tym ciężarówka, bus i osobówka zderzyły się, obrażenia odniosło łącznie pięć osób.

Dyżurny wielkopolskich strażaków potwierdził, że rannych przetransportowano do szpitala. Portal ostrow24.tv donosi, że w akcji ratunkowej strażaków konieczne było wycięcie dwóch osób z uszkodzonego busa.

Aktualnie trasa DK11 między Ostrowem a Pleszewem jest nieprzejezdna. Ruch pojazdów wstrzymano z powodu prowadzonych działań służb ratunkowych i policyjnych.

Z uwagi na zablokowanie DK11, apeluje się do kierowców o wybieranie alternatywnych tras i zachowanie szczególnej ostrożności na pozostałych drogach w okolicy.

Aktualizacja: Jak poinformowała GDDKiA, spośród 5 osób rannych, jedna nie przeżyła.

Czytaj też: Tragiczny wypadek. Kierowca nie przeżył dachowania

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl