Wypadek na Grunwaldzkiej. Co dziś wiemy o poszkodowanych?

20 osób rannych osób, sześć godzin zamknięta trasa tramwajowa na Junikowo, trzy tramwaje zniszczone to bilans wczorajszego karambolu tramwajowego w Poznaniu. W tej chwili w szpitalach przebywa jeszcze 6 osób w tym motorniczy jednego z tramwajów, który został najciężej ranny.

Motorniczy w środę po godzinie 20:00 w szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej, przeszedł poważną operację ortopedyczną. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że miał złamania otwarte obu nóg. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

W szpitalu przebywa jeszcze innych 5 osób. Ich obrażenia nie są poważne, ale lekarze postanowili, aby poszkodowani pozostali w szpitalu pod ich obserwacją. Najprawdopodobniej na dniach wyjdą do domu. W sumie w wypadku tramwajowym rannych zostało 20 osób.

Przypomnijmy, do wypadku doszło po godz. 16:00, gdy tramwaje stanęły w korku, po tym jak jeden z pasażerów zasłabł w pojeździe. 20 minutach karetka zabrała chorego, a tramwaje zaczęły ruszać i wtedy doszło do wypadku. Świadkowie opowiadają, że nagle poczuli uderzenie, a później z okien poleciało szkło.

wypadek tramwajowy

Fot: Poznews.pl

Dziś już wiemy, że w tramwaj linii numer jeden uderzyła „szóstka” a w niego „trzynastka”. To właśnie motorniczy tego tramwaju został najbardziej ranny. Został zakleszczony w kabinie. Strażacy musieli ją rozciąć, by wydostać mężczyznę z tramwaju.

Cały czas ustalane są przyczyny wypadku. Wczoraj na miejscu pracował prokurator, policja, a także nadzór ruchu. Najbardziej uszkodzony tramwaj odholowano do zajezdni na Franowie, gdzie przejdzie oględziny techników kryminalistyki. Według naszych informacji sprawcą wypadku jest motorniczy trzynastki, który najprawdopodobniej jechał za szybko.

W środę po godzinie 22:00 udało się odblokować trasę tramwajową. Dziś tramwaje na Junikowo kursują normalnie.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl