Rondo Rataje – umowa na przebudowę podpisana

Już wszystko jest jasne. Pracę na Rondzie Rataje ruszą wiosną 2020 roku. Zmodernizowany zostanie także dworzec autobusowy oraz przyległe do dworca ulicę.

Przystępujemy do kolejnej istotnej inwestycji w Poznaniu związanej z transportem publicznym i infrastrukturą drogową. To bardzo ważne rondo w przestrzeni miasta, na której zyskają wszyscy użytkownicy ruchu – pasażerowie, kierowcy, piesi i rowerzyści – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – Szczególnie ważna jest dobra koordynacja inwestycja. Przebudowa ronda Rataje rozpocznie się po zakończeniu prac na Górnym Tarasie Rataj i wybudowaniu mostu Lecha.

Mariusz Wiśniewski

Fot: Poznań.pl

Jak wyglądać będą zmiany?

Na rondzie powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowo-autobusowe (wzdłuż Krzywoustego, na Jana Pawła oraz na Zamenhofa. Pojawi się nowa konstrukcja jezdni, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Obecne przystanki będą wydłużone. Nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy.

W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura. W ramach rekompensaty za konieczną do przeprowadzenia inwestycji wycinkę drzew zostaną wykonane nowe nasadzenia.

Kiedy?

Prace zaczną się, gdy skończy się przebudowa mostu Lecha i Górnego Tarasu Rataj, czyli wiosną 2020 roku. Cała inwestycja zakończy się natomiast w drugiej połowie 2021 roku.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl