Kolej gotowa na świąteczny ruch?

Całodobowe wsparcie podróżnych oraz monitoring sytuacji pogodowej i ruchu pociągów, dodatkowi informatorzy na dworcach – kolej twierdzi,że te przygotowana wystarczą na świąteczny szczyt przewozowy.

O bezpieczne podróże w okresie świąteczno-noworocznym zadbają wzmocnione służby dyspozytorskie PLK we współpracy z przewoźnikami. Prowadzą bieżący monitoring sytuacji na sieci kolejowej i warunków atmosferycznych. W gotowości do pracy na torach będzie 170 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. Do usuwania usterek sieci trakcyjnej zabezpieczono 66 pociągów sieciowych. Na 12 stacjach zapewniono lokomotywy osłonowe. Do zimowych działań zabezpieczono sprzęt m.in. odśnieżarki i pługi.

21 i 22 grudniainformatorzy mobilni PKP Intercity będą do dyspozycji podróżnych na największych dworcach – w Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki i znaleźć odpowiedni peron. Wsparciem służą także pracownicy punktów informacyjnych – InfoDworzec.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl