Categories

10. jubileuszowe Poznańskie Dni Rodziny. W tym roku także po ukraińsku

Liczne gry i warsztaty, atrakcje przygotowane przez straż pożarną, rysowanki i kolorowanki oraz koncert zespołu Enej. Tak rozpoczęła się kolejna, jubileuszowa edycja Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wiele atrakcji odbywa się także w języku ukraińskim.

Całe mnóstwo warsztatów, gier i zabaw dla dzieci oraz liczne atrakcje dla dorosłych. W niedzielę rozpoczęły się Poznańskie Dni Rodziny, które w tym roku świętują swój 10. jubileusz. Z  tej okazji uczestnicy wspólnie odśpiewali “Sto lat”. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pysznych muffinek.

W tym roku atrakcje przeznaczone są zarówno dla polskich, jak i ukraińskich dzieci. Nie brakuje animatorów z Ukrainy oraz ukraińskich wykonawców. Swój repertuar zaprezentowała Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka, laureatka wielu konkursów. Nina Burnevich przedstawi uczestnikom świat ukraińskiej sztuki ludowej.

fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

Jeżeli jednak kogoś zabrakło na wielkim otwarciu, nic straconego. Atrakcje przewidziane są na następne dwa tygodnie. Wśród nich wiele spektakli teatralnych i tanecznych, koncertów, warsztatów, ale także wydarzeń zaplanowanych specjalnie dla seniorów czy rodziców. Dla nich już w poniedziałek odbędą się zajęcia coachingowe, a dla seniorów przeprowadzone zostaną warsztaty z korzystania z biletomatów, paczkomatów czy kas samoobsługowych.

Wtorek to dzień zajęć plastycznych w Bibliotece Raczyńskich, a w środę zaskoczą nas łowcy dźwięków w Centrum Szyfrów Enigma. W czwartek odbędą się zajęcia gimnastyki wodnej dla seniorów. W kolejny weekend szykowane są atrakcje w ZOO, Galerii Miejskiej Arsenał oraz na festynie “Bądźmy razem” organizowanym przez Caritas.

Pełny harmonogram imprez, warsztatów, zajęć i atrakcji znajduje się TUTAJ.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl