Wyjątkowy zegar odlicza już dni do Ironmana

Specjalny zegar ustawiony przy skrzyżowaniu ulicy Roosevelta z mostem Dworcowym odlicza już dni do rozpoczęcia drugiej edycji Ironman Poznań.
To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił w triathlonie.

100 dni do zawodów

Już za 100 dni wystartuje Ironman Poznań. Czas do rozpoczęcia zawodów odliczać będzie wyjątkowy zegar ustawiony przed wschodnim wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ironman to idealne zawody dla wszystkich, którzy poszukują triathlonowego wyzwania. Trasa będzie taka sama jak w zeszłym roku. 3 września o godzinie 9:30 zawodnicy wystartują bowiem z plaży nad Jeziorem Kierskim.

Czytaj również: Lech przedłużył kolejną umowę. Obrońca zostaje

Ciężka przeprawa

Czeka ich 1,9 kilometra pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze w kierunku Buku i Dusznik, a także 21,1 kilometra biegu z metą na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Limit czasu na pokonanie tej trasy to osiem godzin. Poza głównymi zawodami Ironman Poznań na uczestników czekać będzie dodatkowa atrakcja w postaci nocnego biegu.

1 września o godzinie 22:00 sportowcy rozpoczną na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, a później pobiegną ulicą Bukowską, Przybyszewskiego i Grunwaldzką z latarkami na czołach. Łącznie będzie to odległość pięciu kilometrów.

Ilu zawodników?

Dodatkowo 2 września odbędą się również biegi dla dzieci w wieku od nawet dwóch do kilkunastu lat. Najmłodsi przebiegną trasy o długości od 100 metrów do trzech kilometrów. Wszystko to na terenie MTP. Organizatorzy mają nadzieję powtórzyć frekwencję z ubiegłego roku. Aktualnie dostępne są wejściówki w trzecim progu cenowym, czyli 300 euro.

Rok temu w triathlonie udział wzięło około 1300 zawodników z 30 różnych krajów, z czego aż 255 to kobiety. Większość to oczywiście Polacy, choć spore grupy reprezentowały też między innymi Niemcy czy Wielką Brytanię.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl