Wydawnictwo Miejskie Posnania z nową dyrektorką

Od października Joanna Gaca-Wyczółkowska jest dyrektorką Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Wcześniej przez rok pełniła obowiązki szefowej tej miejskiej instytucji kultury.

Joanna Gaca-Wyczółkowska z wydawnictwem miejskim Posnania związana jest od 2000 r., a od 15 lat zarządza zespołami pracowników w tej placówce, kolejno pełniąc funkcje: kierownika redakcji publikacji nieperiodycznych, sekretarza wydawnictwa, zastępcy dyrektora ds. wydawniczych.

Nowa dyrektorka wydawnictwa

Od października 2022 r. była pełniącą obowiązki dyrektora WMP. Z dniem 1 października 2023 r. została powołana na stanowisko dyrektorki WMP, na 3-letnią kadencję.

Joanna Gaca-Wyczółkowska zna dobrze rynek wydawniczy, ma wieloletnie doświadczenie w pracy edytorskiej (w tym w inicjowaniu nowych tytułów oraz aktywnej pracy przy redagowaniu tekstów). Stworzyła program edukacyjny Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz staży studenckich w wydawnictwie, w którego realizacji uczestniczyła i uczestniczy. Zainicjowała dział wydawnictw dla dzieci, który nadal rozwija. 

Jest jurorką konkursów literackich wydawnictwa oraz konkursu im. Marii Dokowicz organizowanego przez Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Należy do gremiów eksperckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. 

Zobacz też: Obchody Pawła Edmunda Strzeleckiego. Widowisko w centrum Poznania. Kiedy?

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl