12-latek zostawił skrzypce na przystanku. Przywłaszczył je 44-letni mężczyzna

Do niecodziennej kradzieży doszło w poniedziałek, 2 października w Przeźmierowie. 12-letni chłopiec, czekający na autobus, zostawił skrzypce na ławce. O zgubie przypomniał sobie w autobusie. Wysiadł z niego kilka minut później, lecz po instrumencie nie było już śladu.

– Skrzypce schowane były w czarnym futerale i miały znaki szczególne, m.in. breloczek przedstawiający zieloną jaszczurkę. Instrument miał nie tylko znaczną wartość materialną, został bowiem wyceniony na 10 tysięcy złotych, ale przede wszystkim sentymentalną. 12-latek szlifował na nich swój talent podczas zajęć muzycznych – wyjaśniła Marta Mróz z policji.

Mężczyzna przywłaszczył skrzypce

Policjanci przyjęli zgłoszenie i zaczęli szukać sprawcy. Przejrzeli monitoring, na którym było widać sprawcę. O ustaleniach poinformowali funkcjonariuszy w terenie. Kilka godzin później wskazanego mężczyznę wypatrzył w trakcie spaceru z rodziną policjant Paweł Krauze, który jest dzielnicowym w Przeźmierowie.

– Zgłosił swoje spostrzeżenia do dyżurnego i widząc, że mężczyzna szykuje się do odjazdu, wsiadał razem za nim do autobusu. Cały czas obserwował jego zachowanie, aż do przyjazdu patrolu – dodała Mróz.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, 44-latek został wylegitymowany. Przyznał się do przywłaszczenia skrzypiec. Instrument we wtorek trafił do właściciela. – Nie kryli oni swojego wzruszenia. Na zakończenie policjanci otrzymali od chłopca podziękowania w niecodziennej formie. Mały artysta specjalnie dla nich zagrał swoje ulubione utwory – zakończyła.

Zobacz też: Więźniarka uderzona przez osobowe auto. Poważne utrudnienia na A2

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl