Wszystkich Świętych. O tej godzinie odbędą się nabożeństwa na cmentarzach

Już jutro, 1 listopada święto Wszystkich Świętych. Z tej okazji na poznańskich cmentarzach obędą się nabożeństwa w intencji zmarłych.

Nabożeństwa żałobne odbędą się na wszystkich cmentarzach archidiecezji poznańskiej w uroczystość Wszystkich Świętych – w środę, 1 listopada.

Na cmentarzach poznańskich nabożeństwa rozpoczną się o godz. 15.00. Na cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej.

Dzień Zaduszny

W czwartek, 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Tego dnia o godz. 8.00 w katedrze poznańskiej arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, będzie przewodniczył mszy św. połączonej z procesją wewnątrz świątyni i modlitwą w krypcie katedralnej.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.

Zobacz też: Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Trwa zbiórka na renowację zabytkowych nagrobków

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl