Wręczali cytaty Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Bo był “idealnym prezydentem”

Z okazji 20-lecia nominacji Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy członkowie Cyryl Clubu wręczali poznaniakom jego cytaty. Uważają, że swoje obowiązki sprawował wzorcowo. Ich zdaniem samorządowcy z Poznania powinni brać z niego przykład.

PREZYDENT IDEALNY?

Od godziny 12:00 w piątek przy skwerze imienia Marii i Lecha Kaczyńskich, przy ulicy Księcia Józefa, członkowie Cyryl Clubu rozdawali kartki z cytatami byłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób obchodzili oni 20. rocznicę jego nominacji na prezydenta Warszawy. Przy okazji, chcieli przypomnieć poznaniakom jego sposób sprawowania władzy.

CYTATY

Na karteczkach znajdowały się między innymi takie cytaty, jak ten – “Czas więc na budowę solidarności społecznej. Czas, by formułować i realizować cele wspólne. Budować nowoczesną republikę – a więc współczesną Rzeczpospolitą – państwo będące wspólnym dobrem i dla elit, i dla społeczeństwa. Dla ogółu Polaków.”

hotel dla psów w Poznaniu

Umieścili na nich również cytat, który według nich pokazuje, że Lech Kaczyński przewidział agresywną politykę Rosji. Chodzi o tę wypowiedź – Członkowie klubu zapalili także znicz przy tablicy przedstawiającej krótkie biografie zarówno Marii, jak i Lecha Kaczyńskiego. Przyczepili do niej również biało-czerwony kotylion.

DLACZEGO LECH KACZYŃSKI?

Według członków Cyryl Clubu Lech Kaczyński był idealnym prezydentem stolicy i spełniał swoje obowiązki wzorcowo. Chcieli również zaszczepić w poznaniakach wartości patriotyczne. Jak przekazał nam Kevin Nowacki, chodzi również o wskazanie samorządowcom odpowiedniego wzorca, oraz że “jeśli chcą, to mogą”.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl