Zmieni się komfort podróżnych MPK. “Być może zmieniamy bieg historii”

Nowe materiały, wygodniejsze pianki i technologia, którą eksperci w Poznaniu wykorzystali jako pierwsi na świecie. Na oparciach foteli pojawiły się nadrukowane fotografie, przedstawiające przełomowe monety poznańskiej komunikacji miejskiej.

HISTORYCZNE MOMENTY

Już 27 listopada na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju poznaniacy będą mieli okazję przetestować nowe fotele w komunikacji miejskiej. Na ich oparciach nadrukowane będą fotografie przedstawiające ważne w historii poznańskiej komunikacji miejskiej momenty. Między innymi będzie to uruchomienie dorożek w 1865 roku, pierwszy tramwaj konny w 1880 roku czy pierwszy tramwaj elektryczny w 1898 roku.

PIERWSI NA ŚWIECIE

Znajdujące się przy nich kody QR po zeskanowaniu pozwolą pasażerom uzyskać więcej informacji o tych przełomowych momentach. Nadruki były możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, którą poznańskie MPK wykorzystało jako pierwszą na świecie. Pozwala ona na nadrukowanie na tkaninie nawet 90 tysięcy kolorów. Przy okazji poznaniacy przetestują także tkaniny runowe, a później będą mogli wyrazić o nich swoją opinię.

Zaprezentujemy naszą tkaninę Aura 200. Pojawi się również nasze najnowsze dzieło, jeśli chodzi o  skórę sztuczną, nazywamy je Rapido. Być może zmieniamy bieg historii z użyciem pianki, która jest pod tkaniną. – skomentował Oskar Górski z firmy Camira Fabrics.

NIE ZAPOMNIELI O MOTORNICZYCH

Nowa pianka ma sprawić, że komfort podróżnych znacznie podniesie się względem poprzednich siedzeń. Projektanci nie zapomnieli również o motorniczych. Nowe fotele mają większą możliwość regulacji, są wygodniejsze i bardziej estetyczne. Wszystkie kable, które wcześniej były na wierzchu, teraz będą schowane w środku fotela. 

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl