Policja szuka samochodu związanego z grupą przestępczą. Widziałeś go?

Policjanci z Poznania pracują nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań. Poszukują pojazdu, który może być powiązany z przestępcami. To czerwony Peugeot 205.

Zarobili ponad pół miliona złotych

Na początku listopada policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy doprowadzali do fikcyjnych zdarzeń drogowych. Za oszustwa mogli zarobić nawet 700 tysięcy złotych. Jednak to niejedyna działalność przestępcza, którą się zajmowali. Po przedstawieniu zarzutów, trzech mężczyzn trafiło do tymczasowego aresztu. Pozostałych 9 będzie odpowiadać przed sądem z wolnej stopy.

„Ściągali” luksusowe auta i pozorowali wypadki

Członkowie grupy sprowadzali uszkodzone samochody luksusowych marek zza oceanu, a następnie dokonywali fikcyjnych zdarzeń drogowych z ich wykorzystaniem. Samochody typu McLaren, Chevrolet Corvette, Ferrari, Porsche GRX RS miały wysoką wartość rynkową, a straty z tytułu wyłudzonego odszkodowania szacowane są na ogromną kwotę.

Szukają czerwonego samochodu

Teraz funkcjonariusze szukają samochodu, który może mieć związek z grupą przestępczą. To czerwony peugeot 205, który pochodzi z przestępstwa.

Pojazd może być zaparkowany na terenie ogólnodostępnego parkingu na terenie Poznania lub miejscowości sąsiednich – informują policjanci.

Każdy, kto widział auto, proszony jest o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 77 13190 oraz 698 758 998.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl