Wraca PKO BP Ekstraklasa. Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów w dniu meczu

W sobotę, 10 lutego Lech Poznań zagra przeciwko Zagłębiu Lubin. MPK Poznań informuje o planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, aby kibice mogli swobodnie dotrzeć na stadion i wrócić do domu po meczu.

Przed meczem, kiedy liczba kibiców zmierza na Stadion Miejski, komunikacja miejska będzie wzmocniona. Dodatkowe tramwaje będą kursować z różnych dzielnic miasta, zapewniając sprawną i szybką podróż na stadion. Linie tramwajowe 1, 6, 13 i 15 będą miały dodatkowe kursy w określonych godzinach.

Jedną z istotnych zmian będzie rozszerzenie trasy tramwajowej linii 6 do Junikowa. Począwszy od kursu o 18:19 z Miłostowa, wszystkie tramwaje linii 6 dojadą aż do Junikowa.

Do przystanku Stadion Miejski dojeżdżać będą dodatkowe tramwaje:

  • trzy tramwaje linii 1 o 18:33, 18:53 i 19:13 z Franowa,
  • trzy tramwaje linii 6 o 18:37, 18:57 i 19:17 z ronda Śródka,
  • trzy tramwaje linii 13 o 18:25, 18:45 i 19:05 z ronda Starołęka,
  • trzy tramwaje linii 15 o 18:27, 18:47 i 19:07 z os. Sobieskiego.

Po zakończeniu meczu, tramwaje oczekujące na pętli Budziszyńska zostaną odpowiednio zadysponowane przez służby Nadzoru Ruchu. Zgodnie z potrzebami podróżujących, tramwaje będą kierowane na linie 1, 6, 13 i 15. Godziny wyjazdu tramwajów z pętli Budziszyńska ustalą służby nadzoru ruchu, aby zapewnić płynność podróży kibiców po zakończeniu wydarzenia sportowego.

Wszystkie zaplanowane zmiany w komunikacji miejskiej mają na celu ułatwienie podróży kibicom i zapewnienie płynności w funkcjonowaniu transportu publicznego. Przed wyjściem na mecz warto sprawdzić szczegółowe rozkłady jazdy.

Czytaj też: Znany dziennikarz komentuje remont w Poznaniu. „Można było mniej drastycznie”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl