Wielkopolska

Pobili 16-latka i ukradli mu kurtkę

Policjanci z Gostynia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i obrabowanie 16-latka. Sprawcy przyznali się do winy, tłumacząc się, że sądzili, że chłopak wcześniej ukradł kurtę ich koledze.

Do napaści doszło na ulicy Łącznikowej Gostyniu. Do 16-latka, który stał z przyjaciółką, podeszło 3 mężczyzn i zaatakowali go. Uderzyli go w głowę i brzuch. Następnie zmusili go do oddania kurtki wartej 1500 zł. Gdy ten to zrobił jeden z napastników, ponownie uderzył chłopaka w twarz.

Kryminalni po przesłuchaniu świadków namierzyli potencjalnych podejrzanych. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 27 lat. Obydwaj pochodzili z powiatu gostyńskiego.

Prokurator postawił im zarzuty dokonania rozboju. Oboje przyznali się do winy, argumentując, że mieli przekonanie, iż małoletni wcześniej ukradł kurtkę ich koledze. Dodatkowo zaznaczyli, że w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat więzienia. Prokurator zdecydował także o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem oraz nałożeniu na nich zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 metrów, zakazu kontaktowania z nim we wszelki sposób oraz obowiązku wpłaty poręczenia majątkowego w wysokości 1500 złotych każdy.

Czytaj także: Rozwieszali obraźliwe plakaty. Teraz szuka ich policja

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl