Wpadka PO? Spotkaniu z osobami z niepełnosprawnościami na drodze stanęły… schody

Poznaniacy z trudnościami w poruszaniu się dotarli pod siedzibę poznańskiej Platformy Obywatelskiej, ale nie mogli dostać się do budynku na umówione spotkanie. Lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Chcieli prozmawiać o problemach

8 lutego poznańska Platforma Obywatelska zorganizowała spotkanie z mieszkańcami z niepełnosprawnościami. Mieli oni opowiedzieć, jakie problemy spotykają ich oraz ich rodziny w codziennym funkcjonowaniu w mieście. Politycy chcieli dowiedzieć się, jakie działania powinno podjąć miasto, aby zapewnić osobom z niepełnosprawnościami odpowiednie wsparcie.

Problem napotkali przed drzwiami

Członkowie poznańskiej PO spotkanie zorganizowali w swojej siedzibie przy ulicy Zwierzynieckiej 13. Problem w tym, że jedynym sposobem na wejście do budynku jest skorzystanie z wysokich schodów bez funkcjonalnych poręczy. Sprawę podniósł poznański działacz i aktywista Łukasz Garczewski.

– Zwierzyniecka 13 to zabytkowy budynek, który ma wysokie schody, za to nie ma poręczy (funkcjonalnych, bo te ozdobne są śliczne). Efekt? Szereg zasłużonych działaczy społecznych pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami odmówiło udziału w spotkaniu na znak protestu. Ja bym bez pomocy nie był w stanie wejść do tego obiektu — napisał Garczewski.

Mogli uczestniczyć zdalnie

Sytuację skomentował Wiceprzewodniczący PO w Poznaniu Jakub Kucharczyk. Jak napisał, spotkanie zostało zorganizowane w formule hybrydowej, czyli częściowo zdalnie. Część zaproszonych nie była jednak tego świadoma, a po dotarciu pod siedzibę partii i napotkaniu przeszkody w postaci schodów, odmówiła udziału w rozmowie.

Kucharczyk podkreślił również, że obecnie trwa remont lokalu przy Zwierzynieckiej. Jest on przystosowywany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak dodał, spotkanie się odbyło i cieszyło się dużą frekwencją.

– Bardzo dziękuję za obecność przedstawicielom i przedstawicielkom organizacji społecznych, którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Liczę, że podobne spotkania odbywać się będą cyklicznie. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które chcą w nich uczestniczyć osobiście jak i w formie zdalnej — napisał polityk.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl