Ponad 3 tysiące nowych krzewów w centrum Poznania

Nowe drzewa i krzewy, a wśród nich forsycje, berberysy, irgi i róże. Widać postępy prac po północnej centrum miasta.

Ułatwienie dla rowerzystów

Trwa budowa rowerowej obwodnicy centrum Poznania. Będzie ona biec przez ulice Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnicę i Solną. Pozwoli więc rowerzystom na przejazd z Wartostrady na al. Niepodległości, bez konieczności wjazdu w śródmiejskie uliczki. Aktualnie końca dobiegają prace związane z układaniem chodników, a także montażem krawężników.

Zazieleni się

W najbliższym czasie wzdłuż nowej drogi rowerowej pojawi się także zieleń. Rośnie tam już większość z 15 przewidzianych platanów. Na całej długości inwestycji wykonawca posadzi również ponad 3 tysiące krzewów, takich jak forsycje, berberysy, irgi i róże. Z kolei tam, gdzie wcześniej był bruk, pojawiają się także trawniki.

Postępy prac

Wykonawcę czeka jeszcze ułożenie nawierzchni drogi rowerowej. Prace te odbędą się, dopiero gdy doczekamy się cieplejszych temperatur. Obecnie budowane i przebudowywane są przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych. W przyszłości wzdłuż drogi pojawi się mała architektura w postaci ławek, koszów na śmieci czy stojaków rowerowych. W rejonie skrzyżowania ulic Wolnica i Św. Wojciech stanie także licznik rowerowy.

Czytaj także: Znamy prognozę pogody na wiosnę. Co nas czeka?

Źródło: PIM

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl