Wojskowe kolumny wyjechały na drogi

Dzisiaj, 12 lutego, wojskowe pojazdy wyruszyły na drogi w całej Polsce. Manewry te są częścią specjalnych ćwiczeń wojskowych. Kierowcy muszą zachować ostrożność.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ogłosiło, że od 12 lutego do końca marca w raz z NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod nazwą STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24).

Przeprowadzane ćwiczenia wojskowe obejmują trening przyjmowania i przemieszczania sił sojuszniczych, koordynację działań międzynarodowych oraz współpracę z państwami goszczącymi.

Wielkopolskie drogi

Od dzisiaj, 12 lutego, wojskowe pojazdy przemieszczają się niemal we wszystkich województwach. Widoczne są zarówno na autostradach, drogach ekspresowych, jak i drogach krajowych. Nie są to jedynie pojedyncze pojazdy, lecz całe wojskowe kolumny, które pełnią istotną rolę w ćwiczeniach szkoleniowych.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewnia, że ruch wojskowych pojazdów podczas ćwiczeń będzie dobrze zorganizowany. Nie powinien on zakłócić normalnego ruchu drogowego. Kolumny wojskowe będą eskortowane i chronione przez żandarmerię wojskową.

Kierowcy powinni zachować ostrożność.

Czytaj także: A2 będzie darmowa. Kierowcy jednak jeszcze poczekają

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl