Włożył rękę między nogi nastolatki i dotykał włosów. Prokuratura: to nie molestowanie

Poznańscy prokuratorzy uznali, że kierowca Bolta, który miał włożyć rękę między nogi pasażerki i dotykać jej włosów – nie dopuścił się molestowania seksualnego, a jedynie naruszenia nietykalności cielesnej.

Dzięki decyzji prokuratorów sąd skazał agresywnego seksualnie kierowcę Bolta jedynie na prace społeczne, zapłatę odszkodowania i wydał zakaz zbliżania do ofiary.

Zaskakujące jest jednak uznanie przez śledczych, że włożenie ręki między nogi, całowanie i dotykanie włosów, nie było molestowaniem.

Prokuratorzy stwierdzili, że to naruszenie nietykalności cielesnej, biorąc pod uwagę także zeznania sprawcy, który, przekonywał, że to nastolatka go prowokowała.

Prokuratura: dotykanie i całowanie kobiety w aucie „na aplikację” to nie czynność seksualna. Serio?! Po dramatach tylu kobiet i pięknych słowach wsparcia ze strony władzy zderzamy się z czymś tak odrażającym?? – pytała posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska

Do pytania posłanki odniósł się wiceminister sprawiedliwości i poinformował, że Prokuratura Krajowa przyjrzy się decyzjom śledczych z Poznania.

Minister Ziobro zlecił analizę akt sprawy i dokonania oceny pracy śledczych z Poznania. Sprawy związane z bezpieczeństwem przejazdów zamawianych w popularnych aplikacjach od wielu miesięcy są w czołówce spraw w zainteresowaniu Prokuratury Krajowej – informował Sebastian Kaleta

Sprawę molestowanej nastolatki, jako pierwsza opisała poznańska Gazeta Wyborcza.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl