Z Poznania dłużej pojedziemy na północ Polski. PKP wprowadziło nowy rozkład jazdy

Według nowego rozkładu jazdy pociągi nie jeżdżą już do Szczecina przez Rzepin, co znacznie wydłuża czas podróży. Wszystko to spowodowane jest remontami, które według planu mają skończyć się w grudniu.

JEŹDZIMY DŁUŻEJ

Jeszcze w 2022 roku podróż pociągiem z Poznania do Szczecina zajmowała nieco ponad 3 godziny. Od nowego roku PKP wprowadziło jednak nowy rozkład jazdy, który wydłużył czas jazdy na tej trasie. Teraz, aby dostać się pociągiem do stolicy województwa zachodniopomorskiego potrzeba od 3,5 godziny do nawet 4 godzin i 40 minut. Wszystko to spowodowane jest remontami na trasie.

REMONTY

Teraz pociągi kursują linią 351, ponieważ prace prowadzone są na szlaku Nowy Tomyśl – Opalenica. Tam ruch odbywa się na jednym torze w obu kierunkach. Co więcej, wprowadzona została również przerwa w ruchu na odcinku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny. Aktualnie pociągi nie mogą więc kursować do Szczecina przez Rzepin.

KOŃCA NIE WIDAĆ

Finalnie, dzięki remontom pociągi pasażerskie mają osiągać prędkości 160 kilometrów na godzinę, dzięki czemu czas podróży do Szczecina ma się skrócić do 1 godziny i 50 minut. Planowo modernizacja miała zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Teraz termin przesunięto na grudzień. Eksperci wskazują jednak, że remonty mogą potrwać dłużej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl