Koncerty, pokazy, zobacz co w Poznaniu wydarzy się w ramach WOŚP

Koncerty, pokazy ratowników, strefy edukacyjne, beauty czy wydarzenia sportowe, a przede wszystkim licytacje wyjątkowych przedmiotów. Wszystko to czeka na poznaniaków podczas finału WOŚP.

FINAŁ NA TARGACH

Wielkimi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on 29 stycznia w godzinach od 10:00 do 21:30 na ternie MTP. Atrakcje czekać będą na poznaniaków w Holu Wschodnim, Iglicy oraz Pawilonie PCC, a także na placu PeWuKi, gdzie będą odbywać się koncerty. W tym roku finału WOŚP nie ograniczają obostrzenia pandemiczne.

WYJĄTKOWE KONCERTY

Poznaniacy będą mogli skorzystać ze stref zdrowia, animacji, warsztatów, sportu, ratownictwa czy licytacji. Największym zainteresowaniem cieszy się strefa koncertów. Największymi gwiazdami będą Organek i Peja. Artyści zagrają charytatywnie, nie wezmą żadnych wynagrodzeń. Na scenie wystąpią również Kwartet ProForma, zespół Nanga oraz Vain Train. Swoje spektakle zagrają także aktorzy Teatru Muzycznego.

NA SPORTOWO

Jednym z ramowych wydarzeń będzie bieg “Policz Się z Cukrzycą”. Wystartuje on z terenu MTP o godzinie 11:00. Jego trasa będzie liczyć 5 kilometrów. Co więcej, odbędzie się także “Rowerowy Zawrót Głowy”, który będzie trwał od godziny 10:00 do 20:00. Każdy przejechany na rowerze stacjonarnym kilometr to 2 złote na konto WOŚP. Dodatkowo ratownicy medyczni zaprezentują, jak przygotowują się do niesienia pomocy. W pokazach wezmą udział aktorzy, a ratownicy będą używać specjalistycznych narzędzi.

WIĘCEJ ATRAKCJI

Na teren MTP zjadą się food trucki. Co więcej, po raz pierwszy w historii poznańskich finałów WOŚP atrakcją będzie młyńskie koło, które służyło także podczas jarmarku świątecznego. Cały dochód zostanie przeznaczony na orkiestrę. Podobnie będzie z lodowiskiem. Co więcej, poznaniacy będą mogli skorzystać ze strefy beauty, gdzie działać będą znani już dziarczyńcy. Najmłodsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak żyć zdrowo w strefie edukacyjnej.

Wszyscy, którzy chcą jeszcze wesprzeć orkiestrę w inny sposób niż finansowo, mogą zgłosić się do biura Sztabu Ławica na poziomie 0 w Pawilonie PCC. Wolontariusze będą dostępni już od soboty.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl