Rafał Janas zdradza, jak ściągnięto go do Lecha Poznań

Lech Poznań ma teraz sztab szkoleniowy składający się z dwóch silnych trenerów. Pierwszym i głównym jest Mariusz Rumak, jego asystentem jest Rafał Janas, choć sam główny trener nie chce nazywać go asystentem, ale kolejnym trenerem. Jak ściągnięto Janasa do Lecha?

Rafał Janas i Lech Poznań

Rafał Janas za pierwszym razem pracę w Lechu Poznań zaczął w 2021 roku. Był wówczas asystentem Macieja Skorży i ten skład szkoleniowy zdobył mistrzostwo Polski z Lechem w sezonie 2022/23. Janas pracował wcześniej także z Wisła Kraków, Legią Warszawa, a potem z japońską Urawa Red Diamonds.

Jak trafił do Lecha?

Na konferencji prasowej sztabu szkoleniowego Lecha Poznań Rafał Janas został zapytany o to jak wyglądało ściągnięcie do sztabu Kolejorza.

– Siedzieliśmy w Arabii Saudyjskiej na klubowych mistrzostwach świata i dostałem w imieniu sztabu telefon od Tomasza Rząsy, że jest taka koncepcja, że Mariusz Rumak został trenerem i widziałby mnie w swoim sztabie – mówił Rafał Janas.

Trener Janas przyznawał, że miał bardzo krótki czas, by podjąć decyzję. Pojawiła się umowa, że za 2, 3 dni Kolejorz dostanie odpowiedź od Janasa. Szkoleniowiec postanowił jednak uzgodnić swoją decyzję z jeszcze jedną osobą.

-Rozmawiałem z Maćkiem Skorżą, który zapowiedział parę dni wcześniej, że robi sobie przerwę. Zapytałem go, jak to widzi, czy jemu to by przeszkadzało, gdybym ja podjął pracę w innym miejscu, nie z nim. Zupełnie mu to nie przeszkadzało i szybko podjąłem decyzję, Lechowi się nie odmawia. Spędziłem tutaj wspaniałe chwile zwieńczone zdobyciem mistrzostwa. Wierzę w zdobycie go ponownie – dodawał Janas.

Czytaj także: 50 drzew i 5 tys. krzewów już na ul. Kolejowej. Ulica jest gotowa [ZDJĘCIA]

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl