Wigilia Caritas dla potrzebujących wraca do Poznania

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie, wigilia dla potrzebujących wraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Miejsce znajdzie się dla wszystkich 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany z bliskimi, przy tradycyjnych potrawach. Nie wszyscy jednak mają możliwość wspólnego spotkania i ciepłego posiłku. Dlatego Caritas Archidiecezji Poznańskiej od wielu lat organizuje największą w Polsce Wigilię pod jednym dachem. Zaprasza wszystkich: ubogich, starszych, chorych, samotnych oraz w kryzysie bezdomności z Poznania i okolic. 

Ponad 1000 osób 

Spotkanie odbędzie się w dzień wigilii – 24 grudnia. Przy zastawionych świątecznymi potrawami stołach usiądzie ok. 1500 osób. Ze względu na wojnę w Ukrainie, organizatorzy spodziewają się także uchodźców z tego kraju. 

Każdy z uczestników wigilii będzie mile widziany i ugoszczony z sercem – podkreślają organizatorzy. 

Wigilijni goście nie tylko zjedzą tradycyjne potrawy, ale będą mogli także przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia, a także wysłuchać tych składanych przez metropolitę poznańskiego, czy prezydenta Poznania. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie śpiewanie kolęd, a każdy z uczestników wróci do siebie z paczką świąteczną.

Wolontariusze przygotują miejsce i posiłki 

Tak ogromna wigilia nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy czy osób, które przekazują potrzebującym materialne lub pieniężne dary. Ponad tysiąc uczniów już 22 grudnia rozpocznie prace przygotowawcze na targach. Ustawią i zastawią stoły, pokroją ciasta czy spakują paczki. Natomiast siostry prowadzące poznańskie jadłodajnie przygotują tradycyjne, polskie dania wigilijne. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl