Przez Poznań przejechała grupa Gwiazdorów… na rowerach

W sobotę w centrum Poznania można było zauważyć grupę rowerzystów przebranych w czerwone stroje Świętego Mikołaja. Okazało się, że to kolejna edycja charytatywnego rajdu, który na celu miał wsparcie 8-letniego Filipa urodzonego z zespołem wad wrodzonych.

25 kilometrów w szczytnym celu

Grupa przebranych za Gwiazdorów rowerzystów, na czele z świątecznie ozdobionym samochodem, wyruszyła w sobotę w 25-kilometrową trasę po Poznaniu. Przy dźwiękach świątecznych piosenek wystartowali z Naramowickiej i przejechali między innymi przez Lechicką, Rondo Solidarności, Garbary, Rusałkę i Strzeszynek, aż na metę w Kiekrzu. Wszystko po to, by wesprzeć leczenie 8-letniego Filipa.

Pomagają choremu Filipowi

To już 9. edycja przedświątecznej akcji organizowanej na rzecz ośmioletniego Filipa. Chłopiec cierpi na zespół wad wrodzonych. Co roku rajd skupia dziesiątki poznaniaków, którzy w świątecznej atmosferze jeżdżą w szczytnym celu.

W jego przypadku to złożona wada serca, zarośnięcie przełyku oraz odbytu. (…) Kilka razy udowodnił, że urodził się po to żeby żyć… i cieszyć się życiem w pełni. Dlatego też, kiedy wychodzi ze szpitala cieszy się w 100% każdym kolejnym dniem – czytamy na stronie Stowarzyszenia „Jeździmy dla Filipa„.

Medale dla uczestników

Akcja Gwiazdorów na rowerach po raz kolejny wspiera leczenie chłopca. Każdy uczestnik, by wziąć udział, musiał wykupić pakiet w cenie 50 złotych. Na mecie w Kiekrzu czekała na rowerzystów wspólna impreza integracyjna i pamiątkowe medale.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl