Wiemy, kiedy zapłacimy za bilety komunikacji miejskiej kartą. Jest nowy termin

Zarząd Transportu Miejskiego podał nowy termin uruchomienia nowego systemu płatności za bilety. Mieszkańcy mają z niego skorzystać już w tym roku.

ZMIANY TERMINÓW

Początkowo terminale w autobusach i tramwajach miały pojawić się w sierpniu zeszłego roku. Ze względu na problemy z dostawą komponentów, wywołane pandemią COVID-19, termin stopniowo przesuwano. Projekt nie został zrealizowany do końca grudnia, jak początkowo zapowiadano.

CZĘŚĆ SYSTEMU JUŻ DZIAŁA

Jak przekazuje nam rzecznik prasowy ZTM, terminale są już dostępne w części podmiejskich autobusów, które kursują w ramach sieci, organizowanej przez poznański urząd. Pierwsze urządzenia zostały zamontowane w listopadzie zeszłego roku.

Dzięki terminalom, można kupić jednorazowy bilet czasowy lub 24-godzinny, przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfonu. Ogółem system jest dostępny na 31 liniach w autobusach podmiejskich. – zaznacza Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

CZAS NA POZNAŃ

Stopniowo system ma być uruchamiany w pojazdach kolejnych przewoźników, którzy działają na terenie ościennych gmin. Na samym końcu urządzenia zaczną działać również w Poznaniu. Według informacji przekazanych przez rzecznika ZTM, prace powinny zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku.

Planowane uruchomienie nowego systemu, to niejedyna rewolucja, jaka czeka poznaniaków. Od zeszłego tygodnia mieszkańcy mogą korzystać z aplikacji, która zastępuje wiele funkcji kart PEKA. Na telefonie można, między innymi kupić bilety czasowe i okresowe. Więcej o aplikacji można przeczytać tutaj.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl