Policja: „Substancje mogą wybuchnąć”

Służby wciąż pracują w piwnicy bloku na osiedlu Rzeczypospolitej. We wtorek znaleziono tam niebezpieczne substancje. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

AKCJA TRWA

Jak przekazuje sierżant sztabowy Łukasz Kędziora, z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, akcja na osiedlu Rzeczypospolitej wciąż trwa. Technicy wydobywają niebezpieczne substancje z piwnicy budynku. Policjant potwierdził również, że według specjalistów, chemikalia mogą być niebezpieczne.

Znalezione substancje, po zmieszaniu ich, mogą być łatwopalne lub wybuchowe. Zabezpieczone materiały będą dokładnie przebadane. – wyjaśnia oficer prasowy policjantów.

WŁAŚCICIEL SUBSTANCJI

Mundurowi zatrzymali jednego z mieszkańców, który był właścicielem piwnicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W zależności od wyników badań o dalszym postępowaniu w jego przypadku zadecyduje prokuratura. Poznańscy mundurowi już wcześniej mieli styczność z tym mężczyzną, był notowany między innymi za włamania oraz kradzieże.

EWAKUACJA

Mieszkańcy bloku na osiedlu Rzeczypospolitej zostali ewakuowani we wtorek po godzinie 10.00. Rano trwały oględziny budynku, po pożarze, który miał miejsce dwa dni wcześniej. W ich trakcie służby natrafiły na podejrzane substancje. Akcja może potrwać jeszcze kilka godzin.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl