Wiemy już, kiedy Marsz Równości przejdzie w Poznaniu

Jedno z najważniejszych wydarzeń w roku dla społeczności LGBTQ+, a przy okazji masa atrakcji, spotkań z ciekawymi gośćmi, warsztatów, czy po prostu okazji do integracji. Pride Week 2023 w Poznaniu rozpocznie się w czerwcu.

KOLOROWE MIASTO

Poznań jest jednym z najbardziej przyjaznych społeczności LGBTQ+ miast w Polsce. W corocznych Marszach Równości uczestniczą tłumy, a odbywają się one bez większych przeszkód. Grupa Stonewall ogłosiła już, kiedy obchodzić będziemy Pride Week Poznań w 2023 roku. Potrwa on od 24 czerwca do 2 lipca.

MASA ATRAKCJI

Pride Week to tydzień wydarzeń i imprez związanych z tematyką LGBTQ+. Jak co roku, uczestnicy będą mogli wysłuchać paneli dyskusyjnych, uczestniczyć w warsztatach, pokazach filmowych i porozmawiać z wyjątkowymi gośćmi. Głównym punktem będzie oczywiście Marsz Równości, który ulicami Poznania przejdzie w przedostatni dzień Pride Week, 1 lipca.

ROK TEMU SPOKOJNIE

Miasto stanie się wtedy kolorowe, głośne i roztańczone. W zeszłym roku maszerującym przewodzili znani w całej Polsce Drag Queen, DJ-e i queerowi influencerzy. Możemy się ich spodziewać także w tegorocznej, XIX już edycji. Rok temu marszowi towarzyszyły dwie kontrmanifestacje, choć, jak podsumowała wtedy policja, przeszedł on bez większych zakłóceń.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl