Wiemy, jaki mural powstanie na Naramowicach

Połączenie historii i teraźniejszości. Tak w jednym zdaniu można opisać nowy mural, jaki powstanie na poznańskich Naramowicach. Będzie to malowidło geometrycznego drzewa, na którym przekazana zostanie historia tego miejsca.

POŁĄCZENIE TRADYCJI I NOWOCZESNOŚCI

Jury konkursu na mural, który ma powstać na elewacji bloku przy ulicy Tyrwackiej, wybrało już zwycięzcę. Po przeanalizowaniu walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu najlepszą pracą okazał się projekt pani Lucyny Kaczmarkiewicz. Plastycy i społecznicy docenili ponadczasowość i estetykę muralu. Według jury odnosi się on do tradycji i nowoczesności.

INSPIRACJĄ – HISTORIA

Nowe malowidło będzie można podziwiać z perspektywy alei Praw Kobiet. Powstanie ono na elewacji bloku przy ulicy Tyrwackiej nr 15-29. Będzie to inwestycja towarzysząca budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Autorka zwycięskiego projektu wyjaśniła, że jej inspiracją była wieś olęderska, która niegdyś była w tym miejscu oraz roślinność. Całość udało się zawrzeć w symetrycznej kompozycji.

hotel dla psów w Poznaniu

GEOMETRYCZNE DRZEWO

To właśnie to połączenie urzekło jury konkursowe. Cała historia tego miejsca zostanie przedstawiona za pomocą geometrycznego drzewa. Sponsorem nagrody w konkursie, a także prac wykonania malowidła jest firma Gulermak. Odpowiada ona również za wykonanie trasy tramwajowej na Naramowice.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl