Pies skradziony spod sklepu. Właściciel wszedł tylko na chwilę po zakupy

Policja już wie, że zwierze ukradł 19-latek. Pies był przywiązany do znaku przed sklepem.

SKRADZIONY

Właściciel przywiązuje swojego psa do znaku drogowego przed sklepem w Gnieźnie i wchodzi na szybkie zakupy. W tym czasie 19-latek zabiera rasowe zwierze i ucieka.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 19-letniego mężczyznę z powiatu ostródzkiego, który spod sklepu ukradł psa rasy jack russel terier. Kilkadziesiąt minut wcześniej właściciel czworonoga, który przyszedł na zakupy do sklepu spożywczego przywiązał swojego pupila do znaku drogowego. Gdy po kilku minutach wrócił, po psie wartym 1 500 złotych nie było już śladu – opisuje policja

POLICJA WPADA NA SPRAWCĘ

Zrozpaczony właściciel szukał psa w okolicy i poprosił o pomoc napotkany w międzyczasie patrol policji.

Funkcjonariusze kilka ulic dalej napotkali młodego mężczyznę, który jak się okazało zabrał sprzed sklepu czworonoga. 19-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.Mundurowi przekazali terriera szczęśliwemu z faktu odzyskania psa właścicielowi.

ZATRZYMANY

Sprawca, który noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych odpowie za kradzież, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

LEPIEJ NIE ZOSTAWIAJ

Zostawianie psów przed sklepami, to częste zjawisko, ale niebezlieczne. Kradzieże zwierząt zdarzają się regularnie. Warto psa zabrać na spacer przed zakupami albo po nich, a do sklepu pójść bez zwierzęcia. Wtedy będziemy mieć pewność, że nikt go nie ukradnie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl