Wielokrotnie sprzedawał metaamfetaminę 17-latce. Teraz za to odpowie

Śledztwo doprowadziło śremskich policjantów do 33-letniego mieszkańca gminy Czempiń. W jego mieszkaniu znaleźli znaczną ilość narkotyków i papierosy bez akcyzy. Substancje psychotropowe sprzedawał także małoletniej.

AKCJA POLICJI

Policjanci z wydziału kryminalnego w Śremie namierzyli 33-letniego mieszkańca gminy Czempiń, którego podejrzewali o handel narkotykami. 13 stycznia funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam, w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli prawie 146 gramów metaamfetaminy, 60 paczek papierosów bez polskiej akcyzy, marihuanę i 3400 złotych w gotówce.

SPRZEDAWAŁ 17-LATCE

Jak się okazało, 33-latek regularnie od września 2022 roku sprzedawał metaamfetaminę 17-letniej mieszkańce powiatu kościańskiego. Funkcjonariusze ustalili również źródło, z którego pozyskiwał on nielegalne substancje. Był nim 24-latek, również mieszkaniec powiatu kościańskiego. On także został zatrzymany przez śremskich policjantów.

ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Sprawa jest w toku, ale finalnie o wymiarze kary dla handlarzy narkotyków zdecyduje sąd. Aktualnie obaj mężczyźni decyzją prokuratury są pod dozorem policji. Za sprzedaż narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia. Jeśli jednak sprawca udzielał substancji psychotropowej małoletniemu, kara ta jest nie krótsza niż 3 lata.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl