Temat od Was

Obserwują domy w Wielkopolsce: „jeżdżą wolno samochody, uciekają, gdy się podbiegnie”

Kolejny sygnał o obserwowaniu domów w Wielkopolsce, tym razem od naszego czytelnika. To następna miejscowość w naszym województwie, w której pojawili się ludzie obserwujący domy.

Wolno jeżdżące samochody przed domami

Po serii miejscowości, w których miały pojawiać się grupy obserwujące domy, tym razem zachowanie to zauważono we wsie Krzemieniewo w Wielkopolsce: Od tygodnia jeżdżą tu wolno samochody, podjeżdżają pod dom, a jak pobiegłem, to szybko odjechała kobieta. Obserwują też sąsiadów – opisuje nasz czytelnik, który napisał na kontakt@wpoznaniu.pl

hotel dla psów w Poznaniu

Kim są?

W innych miejscowościach Wielkopolski także niepokoiło to dziwne zachowanie. Jeden z mieszkańców Gorzewa w gminie Mieścisko zauważył w nocy na początku stycznia dwa obce samochody stojące niedaleko domu. Gdy poszedł sprawdzić, kim są ludzie w nich siedzący, obydwa auta odjechały. Sytuację opisał jeden z internautów, ostrzegając innych przed potencjalnym zagrożeniem.

Koło północy zostały dostrzeżone dwa auta stojące w niedalekiej odległości od siebie. Jeden z mieszkańców sam się zaciekawił sytuacją, drugi natomiast wracał z pracy i też ów widok go zaciekawił. Gdy sąsiedzi szli, by zobaczyć co to za auta… obydwa ruszyły. Była szybka akcja sąsiedzka. „Pościg” – opisał internauta.

Chodzi o Toyotę rav4, która miała rejestrację zaczynającą się od liter GCZ , wskazujące na powiat człuchowski na Pomorzu. Drugi pojazd to bus o poznańskich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednego z nich został złapany przez jednego z zaniepokojonych mieszkańców. Na miejsce przyjechała policja. Mężczyzna tłumaczył, że w tamtą okolicę przyjechał na polowanie.

Jakoś wszystko nie trzymało się kupy, tak więc drodzy znajomi miejmy się na baczności, bo coś się dzieje. Oby to był fałszywy alarm. – dodał internauta.

Zorganizowana grupa?

Miesiąc temu sołtys wsi Potrzanowo Marcin Reszelski ostrzegał przed zorganizowaną grupą przestępczą. Miała ona w ciągu dnia namierzać i obserwować ciekawe posesje, a w nocy je okradać. Sołtys apelował do mieszkańców, by zachowali czujność i nie zostawiali cennych przedmiotów poza budynkami lub w żaden sposób niezabezpieczonych.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl