Uderzył w twarz przechodnia, potem ruszył za nim z kolegą. Nocne ataki

Dwóch młodych mężczyzn w nocy wybijało szyby witryn i atakowało ludzi, potem zaczęli wbiegać pod jadące samochody.

Na kilku ulicach Piły dwóch młodych mężczyzn niszczyło witryny sklepów i atakowało przechodniów. Na jednym skupili się szczególnie.

Najpierw 22-letni pilanin wybił szybę witryny sklepowej powodując straty w wysokości 1500 złotych, następnie grupa przemieściła się dalej, gdzie 22-latek uderzył pięścią w twarz przechodnia.

Pokrzywdzony chciał uciec i wsiadł do pobliskiej taksówki. Mężczyźni ruszyli za nim, gdzie wspólnie dokonali jego pobicia – opisuje to zdarzenie policja

W pewnym momencie będący w grupie 18-letni pilanin uderzył pięścią w twarz także taksówkarza, a jego 22-letni kolega uszkodził terminal płatniczy o wartości 3000 złotych. Po tej serii zdarzeń mężczyźni rozdzielili się i szybko opuścili miejsce pobicia.

Kilkadziesiąt minut później jeden z policyjnych patroli zauważył jak dwójka mężczyzn znajdując się na środku ulicy Popiełuszki wykrzykuje wulgaryzmy oraz wbiega pod nadjeżdżające pojazdy – relacjonuje policja. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzn.

Jak się okazało byli oni w stanie wysokiego upojenia alkoholowego, dlatego zarówno 22-letni pilanin, jak i jego 18-letni kolega zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

Wyjaśniając dokładne okoliczności okazało się, że to właśnie te same osoby brały udział we wszystkich poprzednich zdarzeniach. Wśród nich był trzeci mężczyzna – również 18-letni pilanin, który został zatrzymany następnego dnia.

Ostatecznie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, dwa zarzuty uszkodzenia mienia oraz pobicia, którego dokonał wspólnie i w porozumieniu z dwoma 18-letnimi kolegami. Ponadto policjanci przeprowadzili postępowanie dotyczące trzech popełnionych przez niego wykroczeń, za które nałożona została kara grzywny w wysokości 2500 złotych. Natomiast za popełnione przestępstwa może grozić mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostali dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z 18-latków odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu taksówkarza oraz popełnienie wykroczeń porządkowych, za które nałożona została grzywna w wysokości 1600 złotych.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl