Wielkopolskie firmy na medal. Są powody do dumy

Na zakończonych właśnie Targach Techniki Motoryzacyjnej przyznano Złote Medale TTM. Wśród nagrodzonych firm znalazły się również te z Wielkopolski.

Złote Medale TTM to nie tylko prestiż. Ta wyjątkowa nagroda przyznawana jest bowiem przez specjalistów.

– To gwarancja innowacyjności i wysokiej jakości materiałów, potwierdzona przez jury złożone z wybitnych specjalistów z branży motoryzacyjnej. Podczas targów TTM produkty nagrodzone Złotym Medalem są wyróżnione w szczególny sposób – informują targi

Wśród nagrodzonych firm znalazła się również firma Kaliński Sp. z o.o. Nagrodzono ją za nowatorską metodę regeneracji katalizatorów samochodowych. To unikalne rozwiązanie, które pozwala naprawić używany katalizator, zamiast wymieniać go na nowy. Regeneracja jest przy tym o wiele tańsza od zakupu nowego katalizatora. Metoda ta jest też przyjazna środowisku, za co firma została również już nagrodzona.

– Bardzo nas cieszy, że kolejny raz doceniono naszą metodę regeneracji. Targi Techniki Motoryzacyjnej są największym i najważniejszym wydarzeniem sektora automotive w naszym kraju i tej części Europy, wielokrotnie byliśmy ich wystawcą. Teraz możemy pochwalić się bardzo prestiżowym Złotym Medalem Grupy MTP. To już trzecia nagroda, przyznana nam w ostatnim czasie za regenerację katalizatorów. Żadna z polskich firm zajmujących się regeneracją filtrów cząstek stałych i katalizatorów nie może pochwalić się takimi osiągnięciami – mówi Hubert Kaliński, prezes zarządu firmy Kaliński z podpoznańskich Chybów.

Złoty Metal TTM trafił także w ręce przedstawiciela firmy Unimetal ze Złotowa. Uhonorowano ją za samocentrujący szarpak hydrauliczny do diagnostyki luzów zawieszenia.

Czytaj też: Wszczepili nowoczesną zastawkę z osierdzia wołu. To pierwszy taki zabieg w Wielkopolsce

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl