Wielkopolska wyróżniona tytułem Europejskiej Doliny Innowacji

Podczas 161. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów ogłoszona została lista regionów, którym nadano tytuł Europejskiej Doliny Innowacji. Jednym z nich jest Wielkopolska.

Tematem sesji, na której ogłoszona została lista wyróżnionych regionów, były regionalne ekosystemy badań naukowych i innowacji, wspólna polityka rolna i zrównoważona gospodarka wodna. Wielkopolska, która znalazła się w dumnym gronie wyróżnionych, ubiegała się o ten tytuł w kategorii zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych.

Wielkopolska ze strategią rozwoju na rzecz wodoru

Za wyróżnienie dla regionu europejskim komisarzom podziękował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, obecny na sesji.

– Dziękuję za dostrzeżenie naszych starań w tym kierunku. Za rok będziemy pierwszym regionem w Polsce, który zaprzestanie wydobywać węgiel. Razem chcemy tworzyć wodorową przyszłość – powiedział podczas debaty z komisarzami.

Marszałek dodał też, że samorząd województwa przyjął strategię rozwoju na rzecz wodoru i stworzył platformę wodorową, która pozwala na współpracę pomiędzy sektorem biznesu, nauki, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi.

Czytaj także: Roboty drogowe przy Umultowskiej na półmetku. Ile jeszcze potrwa remont?

Źródło: Biuro Wielkopolski w Brukseli

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl