Od soboty Most Dworcowy zamknięty. Prace potrwają aż do września

Miasto postanowiło przeprowadzić remont torowiska na Moście Dworcowym. W związku z tym miejsce to będzie zamknięte dla tramwajów. Prace potrwają do września. Dodatkowo wiele zmian zajdzie także na Rondzie Starołęka.

Od soboty, 22 czerwca, w Poznaniu ruszają prace remontowe. Wakacje to idealny moment na takie przedsięwzięcia, ponieważ liczba pasażerów komunikacji miejskiej jest w tym okresie mniejsza. Uczniowie nie jeżdżą do szkoły, a wielu mieszkańców wyjeżdża na urlopy. Dlatego duże inwestycje remontowe są zazwyczaj realizowane w lipcu i sierpniu. W tym roku głównym zadaniem będzie remont torowiska na Moście Dworcowym i Rondzie Starołęka.

-W wakacje przeprowadzimy kolejne planowane remonty torowisk. Harmonogram remontów został tak opracowany, żeby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i pasażerów transportu publicznego – tłumaczył Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.  

Most Dworcowy Poznań

Miasto planuje kompleksową modernizację węzła tramwajowego w tym rejonie. Przewiduje wymianę kostki torowiskowej oraz montaż nowych torów z rozjazdami u zbiegu mostu oraz ulic Głogowskiej i Roosevelta. Na samym moście ekipa remontowa wymieni nie tylko szyny, ale również nawierzchnię drogową w torowisku oraz system sterowania zwrotnicami. Dodatkowo drogowcy przeprowadzą prace przy sieci trakcyjnej, która dostarcza prąd do tramwajów.

-Poznań dba o stan infrastruktury służącej komunikacji tramwajowej. Konieczne do przeprowadzenia remonty torowisk mają podnieść ich jakość i trwałość- poinformowało Miasto Poznań.

Rondo Starołęka

To jednak nie koniec remontów. Obejmą one również rejon ronda Starołęka. Planowana jest tam wymiana południowej części węzła rozjazdowego od strony Starołęki. Jest ona w bardzo złym stanie technicznym. Odnowiony zostanie też przejazd przez torowisko w obrębie ronda. Dodatkowo robotnicy wymienią nawierzchnię torową i drogową na skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Fortecznej, przy wjeździe i wyjeździe tramwajów z pętli Starołęka PKM.

Zmiany w komunikacji

Z powodu tych remontów komunikacja miejska ulegnie znacznym zmianom. Należy również pamiętać, że od 22 czerwca miasto wprowadzi wakacyjny rozkład jazdy. Spowoduje to dodatkowe modyfikacje. Szczegóły dotyczące wszystkich zmian opisaliśmy [tutaj].

Czytaj także: Roboty drogowe przy Umultowskiej na półmetku. Ile jeszcze potrwa remont?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl