Wielkopolska: Grupa 17-latków próbowała zgwałcić chłopca w OHP? Szokujące doniesienia

Dwóch 17-latków miało kazać chłopcu rozebrać się, następnie go zgwałcić. Do wstrząsających wydarzeń doszło w ośrodku OHP w Niechanowie pod Gnieznem.

WSZYSTKO NAGRALI

O sprawie poinformował portal moje-gniezno.pl Do zdarzenia miało dojść we wtorek 3 stycznia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie. Według ustaleń, czterech 17-letnich podopiecznych ośrodka w nocy próbowało zgwałcić 13-letniego chłopca. Jeden ze sprawców miał trzymać drzwi, a kolejny nagrywać wszystko telefonem. To właśnie przez filmik, który zaczął krążyć wśród podopiecznych ośrodka, sprawa wyszła na jaw.

GWAŁT NA MŁODSZYM KOLEDZE

Jak podają dziennikarze, na nagraniu widać, jak dwóch napastników każe chłopcu się rozbierać, a następnie próbuje dokonać tzw. innej czynności seksualnej. Opiekunka ośrodka policję wezwała dopiero następnego dnia rano. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony, odzież i bieliznę sprawców, a następnie trzech z nich przewieźli osobnymi radiowozami na komendę. Czwarty 17-latek zniknął z ośrodka.

TRAFIĄ DO WIĘZIENIA?

13-latek miał już przejść badania w Poznaniu. Jego stan psychiczny znacznie się pogorszył. 17-latkowie będą odpowiadać jako osoby dorosłe. W sobotę prokuratura w Gnieźnie zdecydowała, że pozostaną oni na wolności. Zastosowała wobec nich jedynie dozór policyjny. Za próbę gwałtu grupowego może im grozić od 3 do 12 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl