Zobacz, jak Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Poznania. Wraz z nim setki poznaniaków

Setki poznaniaków, dzieci ze szkół i przedszkoli oraz przede wszystkim trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar po raz kolejny przeszli przez Poznań. Tym razem trasa była inna niż w poprzednich latach.

Ruszył Orszak Trzech Króli

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Piątek, 6 stycznia 2023

W TYM ROKU INACZEJ

Już 11. raz Kacper, Melchior i Baltazar przeszli ulicami Poznania. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa “Niechaj prowadzi nas gwiazda”. W zeszłym roku uroczystość została odwołana ze względu na pandemię. Tym razem przemarsz rozpoczął się nie jak zazwyczaj na placu Wolności, lecz na poznańskich Jeżycach, przed kościołem świętego Floriana, przy ulicy Kościelnej o godzinie 13:15.

SETKI POZNANIAKÓW

Wcześniej jednak odegrano sceny wyjścia Maryi Brzemiennej, olśnienia mędrców i spotkania królów z Herodem. Zmieniła się również trasa. Setki poznaniaków, którzy uczestniczyli w orszaku, przeszli ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta oraz Libelta i ostatecznie dotarli do Klasztoru Ojców Dominikanów przy ulicy Kościuszki. Trasa liczyła więc ponad półtora kilometra.

BYLI TEŻ NAJMŁODSI

W orszaku uczestniczyli także rodzice z dziećmi, uczęszczającymi do szkoły Fundacji STERNIK – Poznań. Udział wzięli też najmłodsi z grup przedszkolnych. Przebrani byli za pastuszków i aniołków. Podczas przemarszu akcję informacyjną prowadzili także wolontariusze z grupy Golden Retriever WOŚP. Na końcu trzej mędrcy oddali pokłon dzieciątku Jezus. Później rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl