Wielkopolska : Drony, aplikacja dla rolników i pokazy florystyczne na targach w Marszewie

Pokaz kilkunastu odmian kukurydzy, informacje na temat dronów w rolnictwie czy pokaz florystyczny – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę 3 października, pojawią się na Jesiennych Targach Rolno- Ogrodniczych w Marszewie pod Pleszewem. 

Jednym z głównych wydarzeń podczas targów AGROMARSZ będzie prezentacja 18 odmian kukurydzy pochodzących od trzech hodowców. Uczestnicy targów będą mogli także zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką.

– Poldrony to doskonały przykład, jak nowoczesna technologia może pomóc w pracy rolników oraz być wdrażana do polskiego rolnictwa – mówi mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Podczas targów odbędzie się także pokaz florystyczny „W barwach jesieni” oraz piknik wielkopolskich kobiet gospodarnych, podczas którego będzie miała miejsce prezentacja różnorodnych przetworów. Ponadto w programie zapanowano także nagrodzenie zwycięzców konkursu ” Lato w ogrodzie” oraz ” Skarby wielkopolskiej spiżarni”

Wstęp na targi jest bezpłatny. Targom towarzyszy dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia  Rolniczego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl